Mediální partneři

V dramatickém finále zvítězil Gergel, mistrem je Huňa

DSC_0159

Velké finále jubilejního desátého ročníku Gergel Wood bike series připadlo na Trnavu a organizace na partu z SBT Fryšták. Termín v polovině října moc jistoty v počasí nezajišťoval, nakonec ale všechny potěšilo parádní babí léto, vyšperkované modrou oblohou a sluníčkem. 16. Emseko bikerally Trnava se jela o pohár starosty Fryštáku a musím říct, že jsem byl na mladou velitelskou dvojici Nášel – Žůrek hrdý. A celý skvělý tým lidí, který si kolem sebe vybrali, zorganizoval vydařený závod, jenž si všichni náležitě užívali. Startovka se slušně naplnila a co nejvíce potěšilo, byla účast jmen, která jsme delší dobu na startu neviděli. Nástrahy trnavských tratí si přijeli vyzkoušet naši quadisti. Vždycky jsem byl skeptický a tvrdil jsem, že místní tratě pro ně nejsou sjízdné. Ale oni zobli obě a odjeli jako měření předjezdci všechny RZ. Pak že to nejde… Rádi je zase uvidíme v příští sezóně!

DSC_0182

Jirka Kudrna – kategorie paradownhill / quad

 

Nejvíce sledované byly souboje ve dvou kategoriích. O celkové vítězství mezi Tomášem Huňou a Jirkou Gergelem a taky o celkovou trojku na bedně v hardtailech. Jirka Gergel nejen vyhrál, ale celý den měl top náladu, jak ho neznáme. A musíme podotknout, že den začal nezvykle, když přinesl k rozebrání zdarma cca 20 ks plášťů. Doufáme, že závodění s dobrou náladou mu bude čím dál víc bližší, protože pak to tam padá samo! Vítězství na svou stranu urval ale až na posledním testu: „Ještě by to šlo o malinko rychleji, ale vyšlo to a já jsem spokojený. Udělal jsem vše, co bylo třeba. Víc jsem ovlinit nemohl. Zbytek bylo na Tomášovi, který neudělal žádnou chybu a tak mu i druhé místo stačilo k celkovému prvenství. Mě nezbývá, než mu sportovně pogratulovat“.

DSC_0334

Jiří Gergel

DSC_0564

1. Jiří Gergel 2. Tomáš Huňa 3. David Šůstek 4. Martin Kolajík

Tomáš Huňa se stal mistrem WBS už potřetí a tak v cíli neskrýval velkou radost, umocněnou povzbuzováním a oslavami jeho fan clubu, tvořeným kolegy z práce. A že byli slyšet! Fanoušků vůbec bylo hodně i u trati v lese a dávali o sobě vědět. Skvělá nálada, partičky, pokec, zevlování v trávě, doprovázené muzikou v celém areálu a top komentem živelného Pecy Macha…

DSC_0324

Kolečík Ondřej – Bikerespect Devinci DH Team

No a ve zmiňovaných hardtailech stačil Ondrovi Krhánkovi druhý flek, o vteřinu před Viktorem Pospíchalem, k obhajobě titulu v pevňácích. O pouhý bod právě před Pospíchalem. Počasí umocnilo nevídaně kladnou a přátelskou náladu na všech frontách. Mezi závodníky, organizátory, páry, rodinami, budoucími páry a snoubenci až po vyhlášení… A tak jsme byli svědky i jedné žádosti o ruku v přímém přenosu na stupních vítězů. Kikin a Petra. Tak spontánní radost jsem už dlouho nezažil a nejedno oko nezůstalo suché. Ale všichni jim to přejeme a držíme palce novému WBS páru.

zadost

Kikin a Peťka – WBS páreček do roka svatba, už je datum i svědek a víme že ten víkend WBS nebude)))

Finálovému závodu se nevyhnulo ani několik zranění. Nerovný boj s lanovkou svedl jeden z mladších kluků, který se v horní části nedokázal uvolnit z pomy. Stálo ho to roztržené kalhoty a zlomený malíček, což je nám velice líto a přejeme brzké uzdravení. V samotném závěru si vyrazil dech Petr Chytil, alias Bazy, jehož bazyweb se stal před 15 lety informačním průkopníkem a v bajkové komunitě velmi sledovaným webem. Než však k němu dorazila záchranářka na čtyřkolce, podařilo se mu „nahodit“ a dojet zdárně do cíle. Nejvíce však všem zatrnulo hned na první RZ, kdy Pepča Maršálek trefil strom a nevypadalo to úplně dobře. Myslím ale, že za rychlý a kvalitní zásah – od prvního traťáka, přes zástupce ředitele na čtyřkolce, zúčastněné pomocníky až po profi záchranářku, se nemusíme stydět. Docela jsem zíral, když ho zanedlouho sváželi z lesa na vozíku i s kapající infuzí. Dole si ho převzala rychlá a odvezla do nemocnice na důkladné vyšetření.

ambulance

Pepčova show!!! pozn. red.: UFF))

Všem se obrovsky ulevilo, když ke konci závodu přišla zpráva, že se žádné vnitřní zranění ani zlomeniny nepotvrdily, že je v cajku a bude propuštěn.

DSC_0225

Hoferek Martin – JB Smarty Racing Team

Z Německa na závod WBS dorazil Benjamin Bartholomé a jeho slova nás velmi potěšila: „I must say I had the most fun on the bike in a long time!!! Thanks for keeping on inviting me, my friend“

DSC_0076

Kolečík Tomáš – Pepolep.cz

Vzhledem ke zpoždění tohoto reportu předpokládám, že vítěze všech kategorií máte dávno nastudované. Proto na závěr dáme slovo řediteli celého seriálu Jiřímu Haff Haferníkovi: „Bylo to velkolepé, nejen dnes. Celá sezona se vyvedla. Těší nás setrvalý zájem jezdců, děláme to hlavně pro ně. Díky našim věrným i novým partnerům se nám podařilo zakoupit další nové stany pro naše zázemí. Za úspěšný počin považuji woodbikové vratné kelímky, díky niž jsme přírodu ušetřili o cca 500 plastových kelímků. Stálým doplňkem všech závodů se stala už druhým rokem Capri-sun Bikeškolka, kde si budoucí malí závodníci zkouší první překážky a nástrahy tratí. Teď si musím odpočinout, no a ve Fénixu se 2. listopadu všichni vidíme na vyhlášení sezóny!“

DSC_0031

HT celebrita Martin Bednařík!!!

 DSC_0391

DSC_0159

Svoboda Pavel – Favorit brno

Absolutní pořadí 16. Emseko bikerally Trnava:

  1. Jiří Gergel                           MTB School                       3:51,3
  2. Tomáš Huňa                      Mondraker                         + 0,7
  3. David Šůstek                     SK Gienger RPM-Stav A + 1,5
  4. Martin Kolajík                   SBT Fryšták                        + 1,7
  5. Radim Novosád                Wauwauwau crew          + 4,3

 

WBS media, www.bikegeneration.cz

Michaela Šantavá nejrychlejší máma v kraji!!

 

Průběžné pořadí


Absolutně WBS 2019
1Huňa T.231
2Gergel J.228
3Novosád R.193
Muži WBS 2019
1Huňa T.231
2Gergel J.228
3Šůstek D.196
Junioři WBS 2019
1Kolečík T.245
2Chlup F.201
3Horák D.167
Hardtail WBS 2019
1Krhánek O.221
2Pospíchal V.220
3Slováček D.214
Střelci WBS 2019
1Kolečík O.250
2Kadlec P.179
3Mašláň J.170
Gentlemen WBS 2019
1Pančocha Z.221
2Lang R.211
3Vaškovič M.197
Legendy WBS 2019
1Mácha L.250
2Sasyn R.194
3Piňos M.179
Ženy WBS 2019
1Šantavá M.250
2Olšáková K.213
3Kadlecová K.186