WBS Klobouky – Diktát mládí a domácího týmu

Sobota 25. 6. patřila třetímu závodu seriálu Gergel Wood Bikerally Series v zajímavé lokalitě lipinských trailů ve Valašských Kloboukách. Podle počasí posledních dnů nikdo moc nevěděl, co přesně čekat – buď varianta extrémního sucha, horka a prachu, nebo příchod tropických bouří a monzunů, které by na této odklopené trati plné naleštěných kořenů spustily klouzací peklo. Většina ocenila variantu A, a rideři se pustili na tratě ve stylu WRC Keňa.

Kdo už Klobucké eRZety zná, tak ví, jak dokážou potrápit uzavřené točky v odklopeném svahu, což není úplně každému po chuti, a naoko si to vybírá daň na rychlosti. Vše ale vynahradí pekelná palba hned po startu, kde po dupačce od startovní fotobuňky naletíš do prudkého svahu končícího sérií klopenek, do které se letí nadzvukovou rychlostí – tady fakt nechceš vyletět. A mimochodem to, co v tomto úseku předváděli 3 nejrychlejší střelci, to bylo úplně šílené – a nejednoho eliťáka z tohoto úseku svými průjezdy poslali pryč, protože se „na to nedá dívat!!!“ ????

Takže pojďme k časům – a to nejlepší na začátek: do TOP10 absolutního pořadí se naskládali 3 Junioři, 1 Střelec a 1 Gentlemen!!! WTF…?

V absolutním pořadí tentokrát štěstí nepřálo doposud vedoucímu jezdci Malochovi – po drobnějších chybách přišel i zához na RZ3 a konec nadějí, nejen na bednu, ale i na slibný bodový příděl. Toho využil suverén celkového pořadí posledních let Tomáš Huňa a stylem start-cíl si doletěl pro první letošní vítězství. 2. flek si vyjel Andrej Mitaš z Rychlebek, a 3. místo pak zaletěl Juncek Vojta Hodulák za Cykloservis Krystyník. V rámci kategorie mužů pak jdou body za 3. flek celkově čtvrtému Dave Herclíkovi.

Vojta Hodulák tak samozřejmě ovládl kategorii Juniorů do 18 let, ale za ním se dělo taky peklo! Druhé místo bere Jan Mašláň z SBT Fryšták a třetí pak Vojta Kořének, týmový kolega vítězného Vojty. Umístění Juniorů v absolutní klasifikaci je pak 3., 5., 9..

Střelcem, který nakopnul TOP10 absolutně je Matyáš Závorka z Bikeaction-Rocky Mountain Team, a dojel si tak pro triumf v S15. Pokud si někdo myslí, že suverénně, tak to rozhodně tak jasné nebylo, když se další dva střelci drželi těsně za ním. Druhý nakonec zajel Petr Škrobánek (12. celkově), a třetí Staňa Mlčák, který se klukům ztratil z dostřelu až pádem na poslední RZ. Ogaři – Klobůk důle!!!

Kategorie Paradownhill už se napevno usadila v systému Bikerally, a pokud si myslíte, že něco nejde, tak se přijeďte podívat a tito borci vám ukážou, jak se na to musí! Jak projížděli vrchní palbu-pasáž – nechápu, jak dokázali prokličkovat spodní utaženou část – nerozumím…ikdyž vlastně poté, co jsme je viděli na WBS v Tošovicích 2021 lítat lavice, co nelítala Elita – tak je asi možné všechno!

Michal Kosík z Horsefeathers – transcamionracingteam nakonec Parabajkům vévodil, ale něco mi říká, že rozdíly mezi borci se budou dál ztenčovat. Jirka Kudrna s Honzou Malcem, kteří mají relativně hodně podobné stroje s nemožností ručního pohonu se totiž už na několika posledních závodech rvou o vteřinky až desetinky, což znamená, že už balancují na hraně fyzikálních zákonů a možností tratě. Tentokrát byl rychlejším Honza Malec i díky technickým problémům na Jirkovém stroji – jinak oba jezdící za Monoski Zlín.

V Hardtailech to v Klobukách drncá víc než jinde, a místy je to tak trápení. Toho využil domácí Štěpán Ročák a jistou rychlou jízdou si dojel pro cenné vítězství. Na druhém místě se nakonec usadil Ondra Kikin Krhánek po jisté jízdě a využití chyb soupeřů. Třetí místo pak patří Davidu Minarčíkovi, který dlouho vedl, ale po chybě musel ještě hodně zabrat, aby to bylo aspoň na bednu.

V Gentlemanech diktoval opět domácí rider Pavel „Čokl“ Macháč po parádním výkonu a 6. místě celkově. S větším odstupem se za ním drželi 2. Zdeněk Pančocha a třetí Lukáš Moláček. V Legendách se z vítězství radoval Leo Mácha po chybě druhého Pavla Mašláně, třetí Miroslav Valentin pak už na první dvojku ztrácel více.

Kategorie ženy – to nejkrásnější na konec a domácí triumf do třetice. Alžběta Fučková diktovala od prvního do posledního metru tratě, v plném tempu bez ohledu na náskok vůči ostatním slečnám – a bylo se fakt na co dívat – průjezdy bokem, krizovky, trhání klopenek…krása. Na druhém místě se blýskla pěkným výkonem a velkým zlepšením Míša Pecinová – tady to vypadá na dobrýho trenéra. Pro třetí místo si pak dojela Lucka Odložilová, která je na našich tratích relativně nová a určitě jsme moc zvědaví na další výsledky.

Tím máme za sebou všech 9 kategorií, a úspěšný závod za sebou suchou nohou. ???? No a zázemí okolo bylo vyladěné tak, jak už jsme skoro zvyklí = v TOPu. Perfektně připravená a natěšená banda Snow and Bike VK okolo ředitela Michala Olivy, bezpečnostní zázemí od SAR Morava, neztišitelný „S“peaker Peca Mach, Pojízdná kavárna, domácí Capri-Sun Bike školička, vytuněný bufet, slunce, horko, prach, muzika, grileček…a komu by to nestačilo, tak se mohl mrknout zhruba na stovku Harley-Davidsonů, kteří měli na Jelenovské sraz…zkrátka spousta důvodů, proč tady být a užít si to!

PAN ředitel Michal „Olí“ Oliva

Takže díky partnerům, sponzorům, divákům, jezdcům, traťákům, maminkám, tatínkům – za to, že tohle všechno je možné!

Průběžné pořadí


Absolutně WBS 2022
1Malý P.218
2Herclík D.194
3Janeček P.192
Muži WBS 2022
1Malý P.228
2Herclík D.203
3Janeček P.200
Junioři WBS 2022
1Hodulák V.205
2Mašláň J.190
3Vašek S.189
Hardtail WBS 2022
1Krhánek O.215
2Slováček D.212
3Minarčík D.208
Střelci WBS 2022
1Hurta Š.231
2Závorka M.213
3Škrobánek P.208
Gentlemen WBS 2022
1Macháč P.222
2Moláček L.204
3Pančocha Z.190
Legendy WBS 2022
1Mašláň P.236
2Strachoň H.196
3Mácha L.181
Ženy WBS 2022
1Kadlecová K.245
2Pecinová M.189
3Fučková A.177
Paradownhill WBS 2022
1Kosík M.250
2Kudrna J.213
3Malec J.135