WBS Klobouky – Diktát mládí a domácího týmu

Sobota 25. 6. patřila třetímu závodu seriálu Gergel Wood Bikerally Series v zajímavé lokalitě lipinských trailů ve Valašských Kloboukách. Podle počasí posledních dnů nikdo moc nevěděl, co přesně čekat – buď varianta extrémního sucha, horka a prachu, nebo příchod tropických bouří a monzunů, které by na této odklopené trati plné naleštěných kořenů spustily klouzací peklo. Většina ocenila variantu A, a rideři se pustili na tratě ve stylu WRC Keňa.

Kdo už Klobucké eRZety zná, tak ví, jak dokážou potrápit uzavřené točky v odklopeném svahu, což není úplně každému po chuti, a naoko si to vybírá daň na rychlosti. Vše ale vynahradí pekelná palba hned po startu, kde po dupačce od startovní fotobuňky naletíš do prudkého svahu končícího sérií klopenek, do které se letí nadzvukovou rychlostí – tady fakt nechceš vyletět. A mimochodem to, co v tomto úseku předváděli 3 nejrychlejší střelci, to bylo úplně šílené – a nejednoho eliťáka z tohoto úseku svými průjezdy poslali pryč, protože se „na to nedá dívat!!!“ ????

Takže pojďme k časům – a to nejlepší na začátek: do TOP10 absolutního pořadí se naskládali 3 Junioři, 1 Střelec a 1 Gentlemen!!! WTF…?

V absolutním pořadí tentokrát štěstí nepřálo doposud vedoucímu jezdci Malochovi – po drobnějších chybách přišel i zához na RZ3 a konec nadějí, nejen na bednu, ale i na slibný bodový příděl. Toho využil suverén celkového pořadí posledních let Tomáš Huňa a stylem start-cíl si doletěl pro první letošní vítězství. 2. flek si vyjel Andrej Mitaš z Rychlebek, a 3. místo pak zaletěl Juncek Vojta Hodulák za Cykloservis Krystyník. V rámci kategorie mužů pak jdou body za 3. flek celkově čtvrtému Dave Herclíkovi.

Vojta Hodulák tak samozřejmě ovládl kategorii Juniorů do 18 let, ale za ním se dělo taky peklo! Druhé místo bere Jan Mašláň z SBT Fryšták a třetí pak Vojta Kořének, týmový kolega vítězného Vojty. Umístění Juniorů v absolutní klasifikaci je pak 3., 5., 9..

Střelcem, který nakopnul TOP10 absolutně je Matyáš Závorka z Bikeaction-Rocky Mountain Team, a dojel si tak pro triumf v S15. Pokud si někdo myslí, že suverénně, tak to rozhodně tak jasné nebylo, když se další dva střelci drželi těsně za ním. Druhý nakonec zajel Petr Škrobánek (12. celkově), a třetí Staňa Mlčák, který se klukům ztratil z dostřelu až pádem na poslední RZ. Ogaři – Klobůk důle!!!

Kategorie Paradownhill už se napevno usadila v systému Bikerally, a pokud si myslíte, že něco nejde, tak se přijeďte podívat a tito borci vám ukážou, jak se na to musí! Jak projížděli vrchní palbu-pasáž – nechápu, jak dokázali prokličkovat spodní utaženou část – nerozumím…ikdyž vlastně poté, co jsme je viděli na WBS v Tošovicích 2021 lítat lavice, co nelítala Elita – tak je asi možné všechno!

Michal Kosík z Horsefeathers – transcamionracingteam nakonec Parabajkům vévodil, ale něco mi říká, že rozdíly mezi borci se budou dál ztenčovat. Jirka Kudrna s Honzou Malcem, kteří mají relativně hodně podobné stroje s nemožností ručního pohonu se totiž už na několika posledních závodech rvou o vteřinky až desetinky, což znamená, že už balancují na hraně fyzikálních zákonů a možností tratě. Tentokrát byl rychlejším Honza Malec i díky technickým problémům na Jirkovém stroji – jinak oba jezdící za Monoski Zlín.

V Hardtailech to v Klobukách drncá víc než jinde, a místy je to tak trápení. Toho využil domácí Štěpán Ročák a jistou rychlou jízdou si dojel pro cenné vítězství. Na druhém místě se nakonec usadil Ondra Kikin Krhánek po jisté jízdě a využití chyb soupeřů. Třetí místo pak patří Davidu Minarčíkovi, který dlouho vedl, ale po chybě musel ještě hodně zabrat, aby to bylo aspoň na bednu.

V Gentlemanech diktoval opět domácí rider Pavel „Čokl“ Macháč po parádním výkonu a 6. místě celkově. S větším odstupem se za ním drželi 2. Zdeněk Pančocha a třetí Lukáš Moláček. V Legendách se z vítězství radoval Leo Mácha po chybě druhého Pavla Mašláně, třetí Miroslav Valentin pak už na první dvojku ztrácel více.

Kategorie ženy – to nejkrásnější na konec a domácí triumf do třetice. Alžběta Fučková diktovala od prvního do posledního metru tratě, v plném tempu bez ohledu na náskok vůči ostatním slečnám – a bylo se fakt na co dívat – průjezdy bokem, krizovky, trhání klopenek…krása. Na druhém místě se blýskla pěkným výkonem a velkým zlepšením Míša Pecinová – tady to vypadá na dobrýho trenéra. Pro třetí místo si pak dojela Lucka Odložilová, která je na našich tratích relativně nová a určitě jsme moc zvědaví na další výsledky.

Tím máme za sebou všech 9 kategorií, a úspěšný závod za sebou suchou nohou. ???? No a zázemí okolo bylo vyladěné tak, jak už jsme skoro zvyklí = v TOPu. Perfektně připravená a natěšená banda Snow and Bike VK okolo ředitela Michala Olivy, bezpečnostní zázemí od SAR Morava, neztišitelný „S“peaker Peca Mach, Pojízdná kavárna, domácí Capri-Sun Bike školička, vytuněný bufet, slunce, horko, prach, muzika, grileček…a komu by to nestačilo, tak se mohl mrknout zhruba na stovku Harley-Davidsonů, kteří měli na Jelenovské sraz…zkrátka spousta důvodů, proč tady být a užít si to!

PAN ředitel Michal „Olí“ Oliva

Takže díky partnerům, sponzorům, divákům, jezdcům, traťákům, maminkám, tatínkům – za to, že tohle všechno je možné!

Průběžné pořadí


Absolutně WBS 2023
1Herclík D.217
2Huňa T.206
3Janeček P.199
Muži WBS 2023
1Herclík D.222
2Huňa T.215
3Janeček P.210
Junioři WBS 2023
1Bechný F.199
2Mikel D.198
3Mlčák S.175
Hardtail WBS 2023
1Krhánek O.233
2Pavelka D.223
3Hrabec T.198
Střelci WBS 2023
1Fiala O.228
2Samek J.176
3Kocurek M.174
Gentlemen WBS 2023
1Macháč P.227
2Moláček L.204
3Pančocha Z.202
Legendy WBS 2023
1Mašláň P.223
2Mácha L.222
3Müller R.147
Ženy WBS 2023
1Machová V.228
2Šantavá M.226
3Trlicová N.193
Paradownhill WBS 2023
1Malec J.136
2Kudrna J.124
3Kosík M.100